Mieszkania z rynku wtórnego czy pierwotnego?

mieszkania z rynku pierwotnego

Zakup mieszkania czy domu to jedna z ważniejszych życiowych decyzji, z którą wiąże się wiele wątpliwości i pytań. Wiele osób stających przed tym wyborem zastanawia się jakie mieszkanie wybrać, to z rynku wtórnego czy może jednak z rynku pierwotnego?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że zakup mieszkania z rynku wtórnego oznacza zakup mieszkania używanego. Mieszkanie z rynku pierwotnego to natomiast mieszkanie nowe, nierzadko w momencie zakupu jeszcze niewykończone. Zakup mieszkania z rynku wtórnego to zakup od poprzedniego właściciela, a z rynku pierwotnego – bezpośrednio od inwestora, czyli dewelopera lub spółdzielni mieszkaniowej.

wnętrze mieszkania z rynku pierwotnegoMieszkania z rynku pierwotnego to znacznie korzystniejszy wybór chociażby ze względu na brak konieczności przeprowadzania generalnego remontu. Niskie koszty utrzymania, na które wpływa energooszczędne budownictwo, podwyższony komfort i wygoda, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom architektonicznym oraz możliwość aranżacji mieszkania według indywidualnych upodobań to bez wątpienia znaczące atuty rynku pierwotnego. Nieruchomości z rynku pierwotnego, choć początkowo mogą odstraszać wyższą ceną niż w przypadku tych z rynku wtórnego, oferują również szereg dodatków. Strzeżone, nowoczesne osiedla, własne miejsce parkingowe czy prywatny ogródek to tylko kilka spośród wszelkich proponowanych przez rynek pierwotny korzyści.

Ponadto, obecni inwestorzy zdają sobie sprawę z szeregu potrzeb i wymagań rynku nieruchomości. Dlatego też, mimo że tworzą mieszkania i osiedla mieszkaniowe głównie w podwarszawskich miejscowościach, to wybierają takie lokalizacje, które są dobrze skomunikowane oraz z dostępem do rozbudowanej infrastruktury, takiej jak między innymi przedszkola i szkoły oraz różnorodne obiekty handlowo-usługowe w otoczeniu licznymi terenami zielonymi.

To wszystko sprawia, że rynek pierwotny to doskonała propozycja zarówno dla singli, par, rodzin z dziećmi, jak i osób starszych – zapewniająca komfort, prywatność, swobodę, a przede wszystkim ciszę i spokój.

Close Menu